Projekt przedłużony

Panująca od wielu miesięcy pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sprawiła,
że w ubiegłym roku szkolnym nie byliśmy w stanie pracować zgodnie
z pierwotnym planem. W związku z tym zwróciliśmy się do Narodowej Agencji – Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji z wnioskiem o wydłużenie czasu realizacji. Nasze podanie zostało rozpatrzone pomyślnie. Informujemy, że ostatecznie projekt zakończy się 31 sierpnia 2023 roku.

Program poetycki: Bez tej miłości…

Niestety, z powodu ograniczeń pandemicznych obowiązujących w szkole i nauki
w trybie hybrydowym nie możemy zaprosić Was aulę na nasz program artystyczny. Zarejestrowaliśmy go częściowo kamerą filmową, a częściowo przy użyciu rejestratora dźwięku. Stworzyliśmy dzięki temu obraz wideo, który obejrzycie
na lekcji wychowawczej. Tutaj prezentujemy tylko zdjęciową zajawkę programu. Potraktujcie ją jako zachętę do obejrzenia nagrania.

Spotkanie koordynatorów projektu

W dniach 22-24 listopada 2021 r. w naszej szkole miało miejsce pierwsze spotkanie nauczycielek zaangażowanych w realizację projektu ze wszystkich placówek partnerskich. Głównym tematem trzydniowych rozmów jego uczestniczek było miejsce edukacji teatralnej w przestrzeni szkolej. Uczące wymieniły się doświadczeniami pedagogicznymi i scenariuszami lekcji, a także wzięły udział w warsztatach teatralnych przeprowadzonych przez Dagny Mikoś, aktorkę Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W programie znalazła się również wizyta w Muzeum Teatru Polskiego Radia w Baranowie Sandomierskim oraz obserwacja zajęć teatralnych dla dzieci w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Uczestniczki spotkania i Dagny Mikoś z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Szczegółowy opis wydarzenia znajduje się w zakładce Spotkania partnerskie.

Kronika przebiegu spotkania

O szkole z przymrużeniem oka

Uczniowie klasy 8 „d” przygotowali przedstawienie w języku angielskim „School
is fun?!”. Zachęcamy do obejrzenia obszernych fragmentów tego spektaklu.

Chodźcie, chodźcie, zabawimy się w teatr

„Chodźcie, chodźcie, zabawimy się w teatr” – takie zawołanie kierują do nas aktorzy szkolnego kółka teatralnego. Ich apel świetnie wpasowuje się w dzisiejszy popandemiczny czas.

Teatr jest dobry na nudę.

Jak się okazuje, teatr może być dobry na wszystko, także na nudę, rutynę, apatię.
Na scenie zaczyna się wspaniała zabawa, widzowie i bohaterowie dzięki artystycznej magii zostają przeniesieni w zupełni inny świat. Świat daleki, położony hen za siedmioma morzami, świat ze snu małej Matyldy, która wierzy,
że z pomocą siedmiomilowych butów znajdzie drogę do krainy czarodzieja Fila,
a następnie do własnego domu. Podczas swej wędrówki spotyka innych nieszczęśników: stracha na wróble pozbawionego rozumu i zrozpaczonego drwala bez uczuć, gdyż zła czarownica skradła mu serce.

Na końcu swej wspólnej tułaczki bohaterowie odkryją zaskakującą prawdę o sobie samych.

Każdy z bohaterów odbył wędrówkę w głąb siebie.

Przygotowujemy się do spotkania w Portugalii

Już wkrótce pięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły pojedzie na pierwsze spotkanie projektowe do Amarelei w Portugalii. Cała piątka z wielką niecierpliwością czeka na to wydarzenie, które ma się odbyć na początku kwietnia, a tymczasem wszyscy biorą udział w intensywnych przygotowaniach. Właśnie trwają prace związane z opracowaniem scenariusza zaplanowanego przedstawienia kukiełkowego. Zespół zadecydował, że swoim zagranicznym koleżankom
i kolegom zaprezentuje opowieść o spotkaniu pana Twardowskiego, pani Twardowskiej z diabłem Mefistofelesem w karczmie „Rzym”. Oczywiście
po angielsku.

To była wspaniała przygoda

Maja, Ania, Gabrysia, Natalka i Julka swój pobyt w Amarelei wspominają niezwykle ciepło. Cała piątka przeżyła wspaniały tydzień, o czym możecie się przekonać, przeglądając kronikę spotkania w Portugalii.

Kronika przebiegu spotkania – 2

Uczestniczki przywiozły ze sobą cały bagaż wspomnień oraz mnóstwo zdjęć. Przeglądając je, będą wracać pamięcią do każdej chwili przeżytej z nowo poznanymi rówieśnikami. Niezapomnianych przeżyć dostarczył również kilkugodzinny lot samolotem. Dla niektórych z nich była to pierwsza taka przygoda w życiu.

Tygodniowy pobyt w Portugalii był wspaniałą okazją, aby podnieść na wyższy poziom swoje umiejętności językowe. Posłuchajcie, jak swój pobyt w Portugalii wspomina Maja.

Zagraniczni goście w naszej szkole

Już za kilka dni, a dokładnie 16 maja br. będziemy gościć w szkole uczniów i ich nauczycieli ze szkół partnerskich biorących udział w projekcie. Zaplanowaliśmy
dla wszystkich uczestników wiele atrakcyjnych zajęć, mamy nadzieję, że będzie się im podobać w naszym kraju, mieście i oczywiście w samej szkole. Aktualnie trwa gorąca wymiana maili między osobami zaangażowanymi w przyjęcie partnerów
z Włoch, Portugalii oraz Łotwy, narady i dyskusje związane z ustaleniem ostatecznego kształtu programu spotkania.

Zapisaliśmy w naszej kronice

Trzecie spotkanie projektowe, które odbyło się w naszej szkole, należy już
do historii. Szczegółowe informacje na temat jego przebiegu znajdziecie oczywiście w kronice znajdującej się w zakładce: Spotkania partnerskie.

Tutaj zobaczcie, jak swój pobyt w naszej szkole i w naszym kraju wspomina
na Padlecie zespół z Battipaglii we Włoszech:

Wspominamy nasze spotkanie z Dagny Mikoś

Bez aktora nie ma teatru, to rzecz oczywista. Niedawno w naszej szkole gościła Dagny Mikoś, aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, która poprowadziła dla nas warsztaty. Wspominamy je do dzisiaj. Oto relacja z tego spotkania. Przeglądając ją, zwróćcie też uwagę na rysunek artystki wykonany przez Maję Piotrowską z klasy 8 „d”.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.